Poznaj
Polish Art NOW to inicjatywa zrodzona 30 marca 2020 roku z potrzeb polskich artystek i artystów w trakcie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wprowadzamy do obiegu wartościowe obiekty sztuki odnoszące się do niepoprawności politycznej, percepcji wzrokowej, różnorodności, egzystencjalizmu. Nie pozostajemy obojętni na globalne problemy, pochylamy się nad nimi z troską i angażujemy się w bieżące sprawy. Jesteśmy wrażliwi na rzeczywistość, drobiazgowi i dociekliwi - koncentrujemy się na odkrywaniu i rozumieniu otaczającego nas świata. Stawiamy na wolność sztuki, niepodległość intelektualną, niezależność i swobodę twórczą, lokalne odrodzenie wspólnot.
CZY ZAMKNIĘCIE MOŻE STAĆ SIĘ MIEJSCEM NOWEGO OTWARCIA?
Nasza kultura ma ogromne znaczenie, jest jak tlen, którego każdy z nas potrzebuje, my to wiemy i będziemy o tym mówić głośno. Wierzymy w potęgę polskich artystek i artystów, lokalnego odrodzenia, dlatego nasza dotychczasowa akcja przestaje mieć tylko charakter pomocowy. Od dziś dążymy również w stronę żywego, partnerskiego dialogu na rynkowych zasadach w ramach odmienionej akcji „Polish Art NOW – sztuka solidarności!”. Obserwujemy zalew, nadprodukcję treści w sieci o jakości wątpliwej, dlatego mocno stawiamy na wysoką jakość artystyczną i merytoryczną. Dbając przy tym o sprzedaż, relacje, transparentność, edukację i dobrą zabawę.
Nie aspirujemy do bycia galerią sztuki a jedynie utrzymujemy nasze miejsce pomiędzy. Udowadniamy, że Polish Art NOW może być znakomitym nośnikiem ważnych informacji w Polsce i poza jej granicami. Rozwijamy pasje, solidaryzujemy się, upowszechniamy twórczość tych najwybitniejszych i najciekawszych, ale również pominiętych i zapomnianych.
W zglobalizowanym świecie wszyscy jesteśmy sąsiadami i chcemy, żeby każdy kto współtworzy Polish Art NOW czuł się tutaj jak u siebie. Wierzymy, że to, jak będzie wyglądało nasze życie dzisiaj i w nieodległej przyszłości, zależy nie tylko od rządzących, ale też od naszych decyzji i inicjatyw, które podejmujemy samodzielnie lub wspólnie.
Dołącz do nas, ludzi o podobnych zainteresowaniach, celach i wspólnie zmieńmy ten świat na lepsze!
#PolishArtNOW